CNC

Różności

Dokąd na wakacje? Sopot okaże się dobrym wyborem

Na turystów czeka miejsce, znajdujące się dokładnie pomiędzy Gdańskiem i Gdynią – jeden z najważniejszych bałtyckich kurortów: Sopot. O każdej porze roku wszędzie możemy spotkać tam licznych wczasowiczów, przyjeżdżających z powodów wypoczynkowych, ale też zdrowotnych. Bez wątpienia To miasto odpowiednie na krótką, jak i dłuższą wycieczkę, choćby zimową porą.

Gdy masz problem, gdzie skierować pierwsze kroki w Sopocie, molo wyznaczy ci trasę

Najpierw należałoby odpowiedzieć na pytanie, co chcę zobaczyć w Sopocie i po co tu jestem. Jeżeli ktoś zamierza owocnie spędzić czas w uroczym bałtyckim kurorcie, będzie miał sporo opcji zwiedzania i poznawania jego walorów. Nawet w dwa dni można wiele poznać, spacerując w okolicach wybrzeży lub udając się w kierunku centrum. Największą atrakcją turystyczną jest sopockie molo, wchodzące w fale na dystansie 511 metrów! To miejsce obowiązkowe dla każdego turysty. Najlepsze do wędrowania, fotografowania i doświadczania niezapomnianych zachodów słońca. Molo składa się z 2 powierzchni – część brzegowa nosi nazwę Skweru Kuracyjnego, a kolejna wkracza w fale. W sezonie odbywają się tam koncerty i zabawy. Można widać tu maszty na przystaniach wzdłuż pomostu. W okresie zimowym przychodzi uspokojenie. Warto wówczas obserwować wolniej toczące się życie w nadmorskim miasteczku. Mimo spokoju miasto pozostaje nieodmiennie klimatyczne i pełne optymizmu.

Jak ciekawie spędzić czas w Sopocie?

Dużym ułatwieniem dla turystów wybierających się do Sopotu będzie info o aktualnej pogodzie. Możemy wpisać do wyszukiwarki frazę „Sopot kamera”, żeby zorientować się, jakie warunki czekają na nas w mieście. Kamera ulokowana na molo pozwala podglądać to, co się aktualnie dzieje na plaży, m.in. obserwowanie przystani jachtowej czy Skweru Kuracyjnego.

W przypadku sprzyjającej aury wprost ze skweru można skierować wzdłuż morza – plażą lub promenadą, która wiedzie aż do gdańskiego Brzeźna – albo udać się do Trójwymiarowego Parku. Generalnie powinniśmy kierować się na zielone obszary, by przywołać ciekawe widoki i uzupełnić poziom tlenu. Wśród nich znajduje się na pewno Łysa Góra i stok narciarski. Zimą opcją będą narty, co dla wielu turystów jest nie lada gratką. Nieopodal ukaże się nam Opera Leśna, której nie można przeoczyć. W trochę cieplejsze dni warto udać się nad Morskie Oko, czyli Staw Nowowiejski, zapraszający ciszą i pięknem przyrody.

Sopot w deszczu – w jakich okolicznościach owocnie się zrelaksować?

Najlepiej wziąć mapę do ręki, aby zobaczyć, jak wiele atrakcji czeka na wczasowiczów także w czasie niepogody. Turystów zaprasza Dworek Sierakowskich, w którym dla melomanów w czwartek organizuje się koncerty. Warto też zwiedzić Muzeum Sopotu w Willi Claaszena, wyjątkowo ciekawe miejsce. Obowiązkowo trzeba przejść znanym traktem spacerowym Monciakiem. W połowie drogi zauważymy ciekawą bryłę architektoniczną, Krzywy Domek. W okolicy mieści się wiele wiele sympatycznych kafejek i restauracji, gdzie można smacznie zjeść i odpocząć.

Jeśli ktoś poszukuje idealnego miejsca na wypoczynek, najlepiej polecić Sopot Kamera live odkrywa tak naprawdę namiastkę piękna kurortu, które trzeba poznać nieco bliżej. Warto pooglądać rytm życia w Sopocie, by się przekonać, że każdy czas można wykorzystać do odwiedzin.