CNC

Bez kategorii

Gdańsk taxi czy jednak komunikacja miejska?

Jaki środek transportu będzie najlepszy do przemieszczania się po mieście? To właśnie pytanie na pewno zada sobie sporo przyjezdnych. Zawsze możemy wybrać komunikację miejską, taxi, a także wypożyczane rowery. Na co powinniśmy się zdecydować?

Czy warto w pełni polegać na komunikacji miejskiej?

Przyjezdni, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, zawsze mają możliwość złapać tramwaj lub autobus – liczne przystanki umiejscowione są w bezpośrednim sąsiedztwie dworca. Należy jednakże pamiętać, że podróżowanie z bagażem komunikacją publiczną w Gdańsku może być czasem skomplikowane, dodatkowo żeby dotrzeć do celu podróży zapewne potrzebne będą jakieś przesiadki. Dobrze jednak mieć w świadomości, że z Dworca Głównego można bez problemu przyjechać bezpośrednio w okolice morza. Chwilami jednak, tym bardziej przy większej liczbie bagaży, dobrze jest postawić na taxi. Komunikacja miejska może okazać się za to świetnym wyborem, jeżeli chcemy przejechać się (już bez walizek) do konkretnej dzielnicy. Musimy jednak mieć w pamięci, że nie w każde miejsce dojedziemy jednym autobusem czy tramwajem.

Taxi Gdańsk: kto na pewno powinien skorzystać?

Czy przemieszczanie się taryfą po mieście jest opłacalne? Zależy to od wielu czynników. Jeżeli planujemy odrobinę przyoszczędzić. a dodatkowo nie mamy problemu z poruszaniem się na pieszo, to najprawdopodobniej poradzimy sobie bez pomocy taksówkarza. Jeśli natomiast mamy przy sobie walizki, a miejsce, w którym zamierzamy spędzić noc, położona jest po drugiej stronie miasta czy też musimy dotrzeć w konkretne miejsce, taksówka będzie najlepszym wyborem. Podróż taryfą ma również dodatkowe, istotne dogodności – znaczna większość taksówkarzy wyśmienicie orientuje się w okolicznych atrakcjach i jest w stanie polecić przyjezdnym miejsca szczególnie warte zwiedzenia.