CNC

Rodzina

Agencja pracy za granicą – czy jest się czego obawiać?

To prawdziwe centrum poszukiwania pracy zatrudnia personel, zajmujący się pośrednictwem pracy na terenie Polski i poza jej granicami. Ten podmiot funkcjonuje dwuwektorowo. Przeważnie pomaga osobom szukającym zatrudnienia w jego znalezieniu, ale także wspiera pracodawcę w poszukiwaniu idealnego pracownika.

Jakie usługi świadczy agencja pracy za granicą?

Zajmując się sferą Human Resources, agencja pracy staje się instytucją monitującą ten obszar ludzkiej aktywności. Aktywnie włącza się w proces poszukiwań idealnych kandydatów poszukiwanych przez przedsiębiorców. Nie idzie tu wyłącznie o czynność poszukiwania ogłoszeń, ale rzecz polega na przeprowadzeniu selekcji i wyboru osób spełniających konkretne wymagania. Najlepszych trudno znaleźć, dlatego podczas wyboru zestawia się aspirujących z modelowym profilem, w którym kwalifikacje i fachowość nakładają się na potrzeby pracodawcy. Agencja pośrednictwa pracy bierze pod swoje skrzydła także osoby poszukujące dobrego stanowiska. Oni także mają do zaoferowania kwalifikacje, wiedzę i zdolności, które pasują do warunków opisanych przez pracodawcę. APP doradzi, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Najważniejsze cechy dobrej agencji pracy

Agencja zatrudnienia musi być umieszczona w wykazie i zaopatrzyć się w certyfikat MPiPS.Warto także sprawdzić, czy biuro naprawdę kooperuje z podmiotami gospodarczymi za granicą, które znajdują się na liście jego kontaktów. Jest to instytucja, która nie pobiera żadnych opłat i przedpłat. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty skierowania do pracy. Zanim podpiszemy umowę z APP, powinniśmy porządnie przeczytać jej wszystkie zapisy. Nie wystarczy jednorazowe przejrzenie kontraktu, należy kilka razy sprawdzić zapisy, na jakie się zgadzamy. Należy pamiętać, że w grę wchodzi tzw. drobny druk, zmieniający brzmienie danego zapisu, z tego powodu treść umowy powinno się czytać bardzo skrupulatnie. Nie rezygnujmy z formułowania pytań, w grę wchodzi także nawet konsultacja prawna, w przypadku nawet drobnej niepewności dotyczącej jakiegoś zapisu.