CNC

Zdrowie

Dieta ketogeniczna – co musisz o niej wiedzieć?

Zbilansowana dieta to istotna rzecz. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie sami znaleźć sobie odpowiedniej diety, co skutkuje tym, że na naszym talerzu lądują nieodpowiednio zbilansowane posiłki, co szybko odbije się na naszym samopoczuciu. Można uchronić się przed tym decydując się np. na coraz bardziej popularną dietę ketogeniczną.

Idealna dieta – czy da się dobrać ją samodzielnie?

Spora część osób będzie zastanawiać się nad tym, czy da się dopasować sobie odpowiednią dietę bez wsparcia specjalisty. Ogromna ilość polskich konsumentów, a także osób, które po prostu interesują się zdrowym stylem życia, jest przekonanych, że da się to zrobić na własną rękę. Niestety w praktyce nie zawsze jest to prawdą. Możemy być bardzo zaskoczeni tym, w jakim stopniu zróżnicowane powinny być posiłki i istotna jest nawet ilość spożytych codziennie owoców. Należy mieć na uwadze ilość spożywanych węglowodanów i wiedzieć, czy potrzebne będą nam tłuszcze w dużej ilości. Równie ważne jest białko. Dieta powinna być zbilansowana. W ostatnim czasie niezwykle popularna jest na przykład dieta ektogeniczna, która budzi zainteresowanie wielu konsumentów z wielu części świata. Generalnie bazuje ona na założeniu, że rezygnuje się po prostu z wszelkich cukrów. To dieta skierowana dla każdego, kto chce w krótkim czasie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jak wiadomo, węglowodany mogą bardzo szybko powodować tycie, dlatego dietetycy polecają właśnie dietę ektogeniczną, bo uchodzi ona za wyjątkowo skuteczną. Osobną sprawą jest fakt, że nasze wybory dietetyczne w każdym przypadku powinny być realizowane w porozumieniu ze specjalistą.

Catering dietetyczny i wymagająca dieta – czy to możliwe?

Firmy zapewniające profesjonalne usługi cateringowe, coraz częściej mają możliwość skorzystania z jadłospisu diety ketogenicznej. Dietę można otrzymać w nich jako wygodny catering Łódź, Zielona Góra czy Warszawa są miejscami, w których bez problemu można skorzystać z takiej usługi i to w różnych firmach. Zazwyczaj możemy liczyć na bardzo różnorodne posiłki. Dieta ketogeniczna to wiele zalet, o których bez problemu można przeczytać w literaturze specjalistycznej. Największą zaletą jest odczuwalny spadek tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo dzięki diecie usprawnimy pracę wielu narządów, również nerek oraz serca, ale też obniżymy ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru oraz cholesterolu. Dieta ketogeniczna niesie ze sobą same korzyści, pozwala na uniknięcie miażdżycy, udarów oraz zawału. Niestety rozpoczęcie diety może być trudne, trzeba liczyć się ze zwiększonym odczuwaniem głodu, rozdrażnieniem, a nawet apatią oraz trądzikiem.