CNC

Dom

Dla kogo wanna, a dla kogo prysznic?

Planując remont łazienki, należy mieć na uwadze wiele różnorodnych aspektów. Nieprawidłowo podjęte decyzje potrafią ciągnąć się za nami latami, a ciężko będzie się z nich wycofać. Jednym z istotniejszych aspektów wyposażenia jest wybór pomiędzy wanną, i prysznicem.
Zarówno wanna jak i natrysk posiada swoje zalety.

Posiadając dużą łazienkę oraz niemal nieograniczony budżet można zaszaleć i zdecydować się na wybór obu rozwiązań. Zazwyczaj jednak przestrzeń łazienki nie zapewnia nam zbyt wielkiego pola manewru. Podczas remontu łazienki najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami.
Mnóstwo osób nie potrafi żyć bez relaksujących kąpieli w wannie. Są jednakże i tacy, którzy zdecydowanie wolą ekspresowy poranny prysznic.
Niestety zwykle prócz własnych upodobań musimy wziąć pod uwagę mnóstwo różnych elementów.

Krzesło pod prysznic dla seniora czy ogromna wanna dla dzieciaka?

Każdy z nas posiada wobec łazienki własne oczekiwania. W przypadku kiedy rytuał wieczornej kąpieli dotyczy roześmianego trzylatka, dobór wanny będzie nam zdecydowanie bliższy.
Osoby starsze, choć przyzwyczajone do kąpieli w wannie, szybko zaczynają doceniać możliwości które zapewnia im ta druga opcja.
Niezwykle często seniorzy wymagają pomocy bliskich, aby wejść lub wyjść z wanny. Prysznic zapewnia im możliwość samodzielnej toalety.

Łazienkowe 2 w 1

Szczególnie oryginalną propozycją, jest połączenie wanny z prysznicem.
Możemy do wanny dopasować natrysk z deszczownicą, zbudować efektowną ściankę na brzegu wanny i można cieszyć się możliwością prysznicu. Ta propozycja spodoba się amatorom wieczornych, relaksujących rytuałów łazienkowych, którzy lubią z lampką wina oraz książką spędzać czas zanurzeni w przepięknie pachnącej wodzie z obfitą pianą, a jednocześnie rankiem pragną mieć opcję szybkiego odświeżenia się.

Miniaturowa łazienka – i co teraz?

Jeżeli nie dysponujemy zbyt wielkim metrażem, musimy mocno nagimnastykować się by w łazience pomieścić konieczne sanitaria oraz przybory.
Prysznic zmieści się chociażby w najmniejszej klitce, a dodatkowo popularne obecnie rozwiązania i niebanalny wystrój, mogą optycznie powiększyć pomieszczenie np. poprzez całkowicie transparentne, szklane szyby. Obecnie producenci sanitariów łazienkowych oferują wiele pomysłowych rozwiązań do malutkich łazienek. Nierzadko wybieraną możliwością w obecnych latach jest mała wanna. Mimo że nie pozwoli ona na całkowite zanurzenie się w niej, da szansę wypoczęcia oraz zrelaksowania się po całym dniu na nogach.