CNC

Dom

Jak usprawnić korzystanie z prysznicu seniorom?

Ludzie starsi nierzadko skarżą się na kłopoty, które dotykają ich w życiu codziennym. Przez brak formy fizycznej,seniorzy nagminnie nie zauważają uroków życia.
Jak ułatwić codzienne funkcjonowanie seniorom?

Jakie problemy nie opuszczają seniorów?

W codziennym funkcjonowaniu osoby starsze zmagają się z wieloma utrudnieniami.
Powstają one między innymi z tego, iż kondycja fizyczna ludzi starszych z wiekiem coraz bardziej się osłabia. Chociaż parę lat wstecz, doskonale radzili sobie z codziennymi obowiązkami, obecnie mogą im one nastręczać sporo kłopotów. Trudniej jest im wejść po schodach bądź też pokonać dłuższy fragment drogi na piechotę. Utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu czekają na osoby starsze nie tylko poza domem. Również we własnych czterech ścianach napotykają wiele kłopotów. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że tak trywialne czynności jak ugotowanie obiadu bądź wzięcie kąpieli, dla seniora mogą wiązać się z poważnymi problemami. Ograniczenia motoryczne w znacznym stopniu oddziałują na życie emocjonalne seniorów. Czują się oni samotni z własnymi problemami, niejednokrotnie wstydzą się prosić rodziny o pomoc. Dla seniorów niesamowicie bolesne jest rozpamiętywanie, że kiedyś ze wszystkim radzili sobie sami, a dziś wymagają pomocy przy najbanalniejszych czynnościach.
Ograniczeniom płynącym z braku formy fizycznej można nieco zaradzić.
Należy zastanowić się, co sprawia nestorom sporo kłopotu oraz powziąć w tym kierunku jakieś kroki.

Co może pomóc?

W polepszaniu jakości życia seniorów pomogą na pozór błahe akcesoria. Wiele ograniczeń, które ich spotykają, dotyczą łazienki – przede wszystkim chodzi o trudności podczas brania prysznicu.
Bardzo dobrym wyjściem będzie siedzisko pod prysznic. Nie sprawia ono kłopotów z montażem, pasuje do każdego rodzaju prysznicu. Siedzisko pod prysznic nie jest też sporym wydatkiem – jego montaż nie kosztuje zbyt wiele. Może ono zdecydowanie uprościć ludziom starszym czynności higieniczne.
Siedzisko pod prysznic to przede wszystkim wsparcie stawów i kręgosłupa. Dzięki niemu nestor nie musi długo stać w jednej pozycji.
Dla seniorów może to być bowiem czynność sprawiająca sporo kłopotów.
Siedzenie doskonale sprawdzi się także w wannie.
Dodatkowym udogodnieniem będzie również wyposażenie łazienki nestora w specjalne uchwyty, które zapewnią mu bezproblemowe poruszanie się i podciąganie.