CNC

Dom

Jak zadbać o łazienkę – to warto wiedzieć

W domu wypoczywamy po całym dniu pracy oraz spędzamy czas z najbliższymi. Aby był przytulnym i bezpiecznym miejscem, potrzebuje najpierw odpowiedniego urządzenia, a później regularnego sprzątania i dbania o porządek. W takich pracach sprawdza się Nanomax.

Dlaczego warto utrzymywać porządek w łazience?

Łazienka w domu jest strefą. Właśnie z tego powodu dobrze, aby była uporządkowana i oczywiście czysta. Można o to zadbać z pomocą odpowiednich specyfików, takich jak Nanomax. Produkt zniszczy wszystkie zabrudzenia pojawiające się w łazience, zwłaszcza dookoła stref mokrych. Tylko takim sposobem możliwe jest zapewnienie odpowiedniej czystości i higieny w łazience.

Systematyczna dezynfekcja i mycie urządzeń sanitarnych to absolutne minimum przy sprzątaniu. Najlepiej, kiedy wybierane produkty są wzbogacone w chlor, który bardzo dobrze radzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Bardzo duży problem stanowią też grzyby, których rozwojowi sprzyja wysoka wilgotność w łazience. Jeśli chcemy, potrzebne jest zapewnienie wymiany powietrza w pomieszczeniu i czyszczenie kratki wentylacyjnej.

W jaki sposób można skutecznie wyczyścić muszlę klozetową?

Czyszczenie WC należy przeprowadzać minimum 2-3 razy w tygodniu, tylko w ten sposób możliwe jest pozbycie się licznie gromadzących się w muszli i niewidocznych na pierwszy rzut oka zanieczyszczeń. Najlepszym środkiem jest Nanomax, który doskonale sobie radzi ze wszystkimi zanieczyszczeniami, pozostawiając toaletę bezpieczną i czystą. Najlepiej jest wlać płyn do misy wieczorem, dzięki temu będzie miał szansę pracować bez przerwy przez kilka godzin. Dodatkowo warto umieścić we wnętrzu muszli żel lub kostkę, które wzmocnią skuteczność preparatu i zadbają o przyjemny zapach.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i ograniczenia ilości zarazków w łazience należy opuszczać deskę muszli przed spuszczeniem wody w toalecie. To jedyna metoda na uniknięcie rozprzestrzeniania się po łazience bakterii kałowych oraz wirusów i bakterii, które osiadają na podłodze i ścianach, a także na innych przedmiotach stojących w pobliżu.

Wanna, brodzik i umywalka – jak utrzymać w nich czystość?

Dla zachowania najwyższego poziomu higieny trzeba dzień w dzień myć każde miejsce w łazience. Codzienne porządki w łazience mogą być jednak nieco czasochłonne, ale do niewielkich zabrudzeń w zupełności wystarczy spłukiwanie gorącą wodą – pomoże to w usunięciu zacieków z mydła czy pozostałości naskórka. W celu usunięcia zarazków i większych zabrudzeń, trzeba skorzystać z detergentu przynajmniej dwa razy w tygodniu.