CNC

Dom

Kinkiet nad lustro – jaki wybrać?

Strefę umywalki oraz niezbędne w łazience lustro przeważnie zdecydujemy się oświetlić używając tradycyjnych kinkietów. Jednakowy typ oświetlenia dobieramy jednak także do sypialni albo innych typów pomieszczeń, w których zostało zamontowane lustro. Jak znaleźć doskonałe kinkiety do swojego mieszkania?

Tradycyjny kinkiet nad lustro – na czym polega jego rola?

Kinkiet zawieszany nad lustrem występuje zwykle w roli światła pomocniczego. Wybierając go, zawsze możemy mieć pewność doświetlenia takich fragmentów pomieszczenia, do jakich nie jest w stanie dotrzeć tylko pozornie wystarczające światło z lamp spełniających rolę oświetlenia głównego. Dodatkowo za takim rozwiązaniem przemawia estetyka, która potrafi chwycić za serce, jak i sprawić, że pomieszczenie będzie prezentować się jeszcze efektowniej.

W jaki sposób wybrać kinkiety nad lustro, aby istotnie przynosił korzyści, a nie stał się ozdobą, której tak naprawdę wcale nie potrzebujemy do szczęścia? Wszystko zależy od tego, gdzie konkretnie zamontowano lustro a także jego gabarytów. Zwierciadło w łazience musi być podświetlone w sposób odpowiadający naszym potrzebom, chłodną barwą, która pozwala na dostrzeżenie szczegółów, tak ważne w czasie codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Odpowiednio intensywne światło emitowane przez kinkiet zamontowany nad lustrem w żadnym wypadku nie może nas oślepiać. Niemal w każdej łazience zawsze świetnie sprawdzą się formy opatrzone kloszami.

Lustro w pozostałych pomieszczeniach

Lustra umiejscowione w salonie czy też innych pomieszczeniach, będą potrzebować znacznie cieplejszej barwy światła. Gdy zdecydujemy się na jeden kinkiet nad zwierciadłem, powinien on zostać umieszczony na osi lustra. Jeśli jednak źródła światła mają zostać jednak osadzone po obu bokach, powinny one znaleźć się na wysokości wzroku przeciętnego użytkownika.