CNC

Zdrowie

Korzeń żeń-szenia? Nie zapominaj o swojskim pyłku sosnowym…

Często to, czego nie zauważamy, jest najlepsze – właśnie tak należy powiedzieć w przypadku dobroczynnego pyłku sosny. Dużo dowiedzieliśmy się o składzie korzenia żeń-szeń, a okazuje się, że substancja pochodząca ze swojskiej sosny bynajmniej nie pozostaje od niego słabszy! Jakie przymioty wykazuje pyłek sosnowy i co robić, aby miał pozytywny wpływ na organizm?

Pyłek sosnowy i wszystkie pozytywne działania

Prawdziwy pyłek sosnowy posiada wyróżnia wyjątkowo prozdrowotne działanie na cały organizm ludzi Cenimy orientalny wyciąg żeń-szeń, a kompletnie ignorujemy właściwości swojskich roślin. Twoje serce będzie Ci dziękować za niebywałe właściwości pyłku sosnowego. Wykazuje działanie pobudzające i odmładzające, zatem musi zainteresować się nim każdy, kto chce wyglądać witalnie. Jako środek powstrzymujący wolne rodniki doskonale powstrzymuje rozwój nowotworów. Warto go również używać przy owrzodzeniach, czy infekcjach naskórka. Dzięki temu nadaje się do wszelkich suplementów diety na gładką skórę. Siła organizmu leży nam na sercu, dlatego być może zaciekawi nas pyłek sosnowy w roli źródła testosteronu. Dla pełnego dossier – działa kojąco i sprawia, że na co dzień mamy więcej aktywności i możemy być bardziej skoncentrowani na bieżących zadaniach.

Pyłek sosnowy – jak go stosować?

Skuteczny pyłek sosnowy działa na rozmaite sposoby. Możemy spróbować zdobyć go na własną rękę w lesie iglastym, z tym że gdy ktoś nie ma ochoty na wizytę za miastem, może bezproblemowo dostać pyłek sosnowy w sklepach zielarskich lub aptekach. Pyłek sosnowy aplikuje się bezpośrednio, wkładając nieco pod język, a następnie połykając. Sprawdza się też jako atrakcyjny dodatek do potraw i napojów. Z tym że nie należy go gotować ani zalewać gorącą wodą, a jedynie łączyć z umiarkowanie podgrzanymi substancjami. Z pyłku sosny da się stworzyć także mocniejszy napitek. Wystarczy zalać go spirytusem, po czym na dłużej odstawić w ustronne miejsce.