CNC

Zakupy

Krótki wykaz głównych metod wytwarzania – dzianiny drukowane

Spośród materiałów te wzorzyste królują w obrocie, choć dzianiny drukowane są różnymi metodami. Techniki druku istotnie wpływają na cenę – każda z nich generuje odmienną kalkulację. Jak to się dzieje, że ceny jednych dzianin są wyższe od innych, co nierzadko ma wpływ na nasze wybory?

Dzianiny drukowane – wiele metod, zawsze ciekawy rezultat

 Dzianiny drukowane  wytwarza się używając kilku sposobów. Bawełna i dresówka – te materiały najlepiej nadają się na podłoże do wydruku. Tym samym w efekcie powstaje wyjątkowy wygląd materiałów, niebanalne grafiki, a do tego wygodę noszenia. Jednak rozmaite metody druku dają rezultaty, dadzą się zauważyć.

Wzornictwo cyfrowe

Zdecydowanie najbardziej kosztowne są dzianiny drukowane cyfrowo. Wynika to ze specjalistycznego osprzętu do rozwiązań drukowania komputerowego. Dodajmy do tego przygotowanie tkaniny podstawowej, zastosowanie barwników i drukarki, a także minimalne edycję, co daje w rezultacie wysokie koszty wykonania, niż przy zwykłym druku.

Czy kupujący może liczyć na jakieś bonusy w wypadku wzorzystych ubrań? Dostaje dzianinę, która nie traci swojej jakości, ale także może zaproponować nieograniczoną liczbę barw. Barwy są rozgraniczone, powoduje to wysoka kontrastowość. Druk cyfrowy da się zastosować łatwo i szybko, dzięki czemu nadaje się on do wykonania nawet najmniejszych wzorów i wytworzenia krótkich serii.

Sitodruk – sprawdzona wersja druku

Wśród metod drukowania dzianin wciąż prym wiedzie klasyczny sitodruk. Jego atrybutem jest cena, lecz wtóruje temu nieustanne modernizowanie technologii. Jasne, nie może nas ponieść z ilością barw ani bardzo skomplikowanymi wzorami, za to przy prostszych dzianinach to wciąż dobra alternatywa.

Druk rotacyjny wysoka jakość w niższych cenach

Druk rotacyjny to kompromis między cyfrówką a sitodrukiem. Dzianiny drukowane przy pomocy rotacji, oznaczają się wysoką paletą barw, miękkimi i nie do odróżnienia w dotyku wzorami, ale i kosztami, zbliżonymi do materiałów zadrukowanych metodą sitodruku.

Nadruki ważne dla dzieci

Wysoki pozom, jaką oferują dzianiny drukowane, zdrowe barwniki, wyraziste i mocne kolory, sprawiają, że tak przygotowane surowce stosuje się często w wytwarzaniu ubrań dziecięcych. Sprawdzeni producenci zagwarantują jedno i drugie – przy wyborze należy jednak wziąć pod uwagę, że koszt to również sposoby drukowania.