CNC

Zdrowie

Łódź dla przyjezdnych – od czego zacząć?

Każda miejscowość jaką odwiedzamy ma swój unikalny styl, jaki niepodobna pomylić z jakimkolwiek innym miejscem. Łódź jest w tej dziedzinie naprawdę nieprzeciętna – wiele osób uważa, że to jedno z najbardziej ekscentrycznych miejsc na świecie. Pofabryczne miasto oczarowuje różnorodnością zabytków architektury, jakich nie odnajdziemy nigdzie indziej. Co przede wszystkim powinniśmy zobaczyć, będąc tam tylko jeden weekend?

Badając nieznane miasto, nierzadko musimy dać sobie radę z długim spisem atrakcji i zabytków do sprawdzenia – niestety czas nie jest z gumy. Podstawą udanego zwiedzanie jest przygotowanie dobrego planu. Łódzkie atrakcje to absolutnie nie tylko znana ul. Piotrkowska czy rozrywki otwarte w wiekowej fabryce Izraela Poznańskiego, a więc współczesnej Manufakturze. Owszem, są to miejsca, jakie wypada odwiedzić, lecz nie powinniśmy się do nich ograniczać. Warto przejść się również w takie miejsca jak fabryka Ludwika Geyera, Księży Młyn czy zabytkowa elektrownia EC1. Obowiązkowych punktów na mapie jest z pewnością zdecydowanie więcej, ale nasz plan będzie zależał od tego, ile trwa nasz planowany pobyt w Łodzi oraz czy ewentualnie jest szansa, że nieco go przedłużymy. Wszyscy ci, którzy którzy będą w stanie zostać na chwilę dłużej, na pewno bardzo chętnie udadzą się też do papugarni albo na basen.

Na podkreślenie bez wątpienia zasługują również muzea w Łodzi. W tej dziedzinie wyszukają rzecz dla siebie zarówno miłośnicy dawnych czasów, techniki sprzed lat, jak i sztuki – naprawdę jest w czym wybierać! To właśnie w Łodzi jest otwarte dodatkowo jedyne w naszym kraju Muzeum Kinematografii. Jeśli natomiast zmęczymy się już tradycyjną formą zwiedzania, zawsze mamy możliwość skierować się na spacer po malowniczych parkach czy też na wyprawę śladami słynnych na cały świat malowideł – murali. Podczas przebywania ulic miasta bez wątpienia dostrzeżemy niejedną rzecz, która zawróci nam w głowie!