CNC

Zdrowie

Olej kokosowy – z jakiej przyczyny stał się aż tak chętnie wybierany?

Naturalne właściwości prozdrowotne oleju kokosowego zyskują coraz większe uznanie – i nie można przejść obok tego obojętnie! Zadziwiająco sprawdza się on nie tylko jako dodatek do dań, lecz także w przemyśle kosmetycznym. Czemu pragniemy mieć olej kokosowy oraz jak wykorzystać go do standardowej dbałości o piękno?

Olej kokosowy – kosmetyk o wielu sposobach użycia

Widoczne gołym okiem zastosowanie tego kosmetyku przynosi pełno profitów, , które zapewne przyjmą z satysfakcją niemal wszystkie przedstawicielki płci pięknej dbające o swoją urodę. Wykorzystanie olejku w przemyśle kosmetycznym nie kończy się na pielęgnacji (zwłaszcza wysuszonej) – chociaż niezaprzeczalnie od tego należałoby zacząć. Olej kokosowy cechuje się intensywnym działaniem odżywiającym jak również nawilżającym, a oprócz tego doskonale się wchłania i rozprasza wokoło tak bardzo uwielbiany przez nas zapach. Wmasowywany na twarz, unicestwia trądzik poprzez zawieranie antybakteryjnego kwasu laurynowego; gwarantuje też zabezpieczanie ciała przed promieniowaniem słonecznym. Równie chwalonym wariantem kosmetyku na bazie oleju kokosowego są specyfiki do pielęgnacji włosów. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki oraz maseczki trwale wzmacniają kosmyki , a także przeciwdziałają ich zbyt dotkliwemu wysuszaniu.

Jak użyć olej kokosowy w samodzielnej produkcji preparatów?

Poza wymienionymi powyżej zastosowaniami, olej kokosowy może posłużyć także jako baza do wytworzenia innowacyjnych naturalnych produktów pomagających twojemu zdrowiu i pięknu. Posiadając odpowiednie komponenty, mamy możliwość uzyskać w zaciszu mieszkania mieszanki, które sprawdzą się tak samo przekonująco jak popularne preparaty. Korzystając z oleju kokosowego, możemy na przykład na własną rękę uzyskać efektywną pastę do zębów niezawierającą fluoru i efektywnie przeciwdziałającą próchnicy. Odmiennym interesującym sposobem na własnoręczną produkcję jest naturalny dezodorant. Wystarczy zmieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy oraz olejek eteryczny posiadający cechy antyseptyczne – w efekcie uzyskamy zupełnie godny zaufania kosmetyk wolny od niekorzystnych składników. Wokół pewnych dróg na jego spożytkowanie znajdzie się przy tym miejsce na opisaną wyżej maseczkę do włosów oraz peeling pielęgnujący. Panowie zaś przeważnie stosują olej kokosowy zamiast pianki do golenia. Jak widać, opcji jest w istocie cała masa!