CNC

Dom

Podstawowe informacje na temat polisy ubezpieczeniowej dla rowerzysty

Zdarzają się też nieuczciwe ubezpieczalnie, które pod pretekstem fałszywych okoliczności mogą usiłować uniknąć wypłaty ubezpieczenia. Uratować może nas wtedy skorzystanie z usług specjalisty.
Żeby to zrobić, konieczne będzie wpisanie w oknie wyszukiwarki internetowej wyrażenia adwokat Gniezno, Warszawa, Szczecin bądź każdej innej miejscowości.

Kiedy może się przydać ubezpieczenie roweru?

Polisa ubezpieczeniowa roweru pozwala na ochronę sprzętu i samego rowerzysty przede wszystkim od odpowiedzialności cywilnej w chwili udziału w wypadku.
Gdy rowerzysta podczas wypadku zniszczy inny pojazd, a zadbał o ubezpieczenie dla swojego roweru, to nie będzie miał obowiązku pokrywania kosztów strat poniesionych przez drugą stronę, często wycenianych na kilka tysięcy złotych, a kosztami wypadku zajmuje się jego ubezpieczalnia.

Polisa roweru sprawdza się szczególnie na terenach miejskich, w takich miejscach zagrożenie wypadkami i problem kradzieży rowerów są coraz poważniejszym problemem.
W sytuacji konieczności skorzystania z opieki zdrowotnej na skutek poważnego wypadku ubezpieczyciel w większości sytuacji pokrywa także koszty opieki zdrowotnej oraz rehabilitacji, oczywiście tylko jeśli wspomniane zasady zostały wyszczególnione w umowie.

Aby uniknąć zaskoczenia w kwestii zakresu ubezpieczenia, należy uważnie przeczytać zapisy umowy, a w przypadku wątpliwości co do jej treści najlepiej skorzystać z pomocy prawnika.