CNC

Zdrowie

Pora urlopów dobiega końca, jednak popękane pięty i zniszczone stopy są dla wielu bez końca ogromnym kłopotem. Jak sobie z nim radzić?

Istotne jest to, że takie kłopoty mogą doprowadzić do szeregu zagrażających zdrowiu choróbsk które będzie trzeba leczyć u lekarza dermatologa. Niewątpliwie zniszczona skóra na nogach to niezwykle nieestetyczna przypadłość i może doprowadzić także do trudności z poruszaniem się. Suche pięty w przeważającej mierze dotyczą pań, ponieważ to one kochają nosić odkrye pięty. Należy zapamiętać, że nadwaga oraz upalny klimat to również powody przez które, skóra na stopach jest spękana. Ludzie aktywni ćwiczący regularnie jakąkolwiek dziedzinę, sportowcy będą również silnie narażeni na tę przypadłość, więc trzeba aby mieć w pamieci częstym smarowaniu stóp. Nie warto odkładać, aż do momentu kiedy infekcje się rozprzestrzenią, a stopy wysuszą się jeszcze mocniej. Bardzo szybko – za sprawą pewnych specyfików – możecie sobie pomóc.

Warto używać naturalnych środków zmiękczających. Jednym z nich jest niezastąpiony naturalny miód. Ma dużo wartościowych składników między innymi minerały oraz witaminy, także często wybiera się miód również jako składnik kucharski, ale również w domowych kosmetykach. Niewątpliwie powinno również przyjrzeć się różnorakim produktom farmaceutycznych specyfików, które są zdolne zaradzić zaraz po zaaplikowaniu w newralgiczne miejsce.

Czy istnieją różne składniki na zniszczone stopy? Jak najbardziej! Sprawdzi się słynny olej kokosowy – wszechobecny składnik dla każdodniowej diety. Gdy problem dotyka nóg powinno się je najpierw dobrze wymoczyć w wodzie o stosownej temperaturze, następnie skorzystać z pilnika, oraz wsmarować w nogi dobrej jakości olej kokosowy. Możliwym wariantem będzie do spania ubrać niesyntetyczne skarpetki. Następnego dnia stopy będą dużo bardziej odżywione.

Niewiarygodne rzeczy może także spełniać kosmetyczna sól, o nazwie Epsom. Niesie ukojenie spękanej skórze. Jak można z niej najlepiej skorzystać? Idealnie, gdy odmierzymy garstkę soli i wysypiemy do ciepłej wody. Należy w niej zamoczyć stopy przynajmniej kilkanaście minut, dopóki naskórek namięknie. To idealne,aby po wytarciu i wklepaniu omawianego oleju Wasze stopy zrobiły się miękkie i nawilżone. Nierafinowany olej posiada obłędny zapach, czyli poza cechami odżywczymi daje ogromną rozkosz dla zmysłów. Olej kokosowy to kosmetyk wszechstronny. Można go stosować nie tylko dla przesuszonych stóp oraz na pięty, ale i na całe ciało, aby je odżywić po lecie.

W momencie, gdy wymagasz szybkiego wyniku – korzystaj z farmaceutycznych środków. Testuj je, by przekonać, na który dobrze zareaguje Twoje ciało. Zniszczone nogi to dylemat, z którym rzeczywiście możesz sobie ekspresowo dopomóc. Kluczowe jest, aby stopy pielęgnować cały czas, a nie wyłącznie wtedy, gdy odsłaniamy nogi w letnim obuwiu.