CNC

Zdrowie

Skutery elektryczne usprawniają ludzi ze schorzeniami narządów ruchu

Jak zdecydować się na dobry skuter dla osoby z niepełnosprawnością

Prawdziwym wyzwaniem dla nas jest przywrócenie ludzi z niepełnosprawnością i przewlekle chorych społeczeństwu. Lekiem na kłopoty z pokonywaniem przeszkód przez niepełnosprawnych może okazać się zaangażowanie myśli technicznej, podejmującej wyzwanie zwiększenia mobilności. Strzałem w dziesiątkę okazuje się wprowadzenie na rynek nowoczesnych pojazdów dla osób z trudnościami w poruszaniu się, takich jak skutery inwalidzkie elektryczne. Korzystając ze skuterów, osoby niepełnosprawne pokazują, że ograniczenie ruchowe nie równa się końcowi aktywnego życia. Skutery inwalidzkie elektryczne, koniecznie w zestawie z likwidacją barier w rozwiązaniach komunikacyjnych, skłaniają te osoby do samodzielnych wypraw do sklepów i galerii handlowych, restauracji, a młodszych wspierają w poszukiwaniu pracy.

Co może zaoferować skuter inwalidzki

Skutery inwalidzkie elektryczne przewyższają wózki inwalidzkie lepszymi licznikami (nawet do 15 km/h), które dają oszczędność czasu, przez co można sobie pozwolić na dotarcie gdzieś dalej . Poza tym – obowiązkowa wygoda i proste kierowanie. Technologia musi zapewnić łatwość ładowania skutera. Nierówności podłoża, wyboje, dziury – takie wyzwania dobry skuter powinien pokonywać z dużą stabilnością jazdy. Solidny skuter inwalidzki elektryczny legitymuje się wagą kilkunastu kg oraz kompaktową, składaną budową. No i wreszcie możemy zobaczyć oryginalne pomysły projektantów, które wyróżniają te maszyny spośród pojazdów inwalidzkich.

Dobre rady przy wyborze skutera

Rodzaj ograniczeń fizycznych i możliwość operowania rękami – to podstawowe kryteria wskazujące na zdecydowania się na typ i osiągi pojazdu. Kolejne ważne parametry to wydajny akumulator oraz konkretny silnik, który odpowiada za rozwijaną prędkość, wydłużony kilometraż i możliwości pokonywania przeszkód. Trzeba też dobrać wymiary pojazdu do osoby użytkownika. Zadbajmy o promień skrętu, który może dochodzić nawet do 200 stopni, a także niezawodne na wszelkich nierównościach amortyzacje. Ostatni i nie mniej ważny krok w wyborze skutera, to wygoda i łatwe prowadzenie zawdzięczane przydatnym drobiazgom – oświetleniu i lusterkom, regulowanej kolumnie kierownicy, opcjom fotela i kształtowi kierownicy umożliwiającemu obniżoną pozycję rąk.