CNC

Zdrowie

W jaki sposób sprawnie poruszać się po Warszawie?

Osoby, które odwiedzają Warszawę po raz pierwszy, najpewniej będą się zastanawiać, jak najskuteczniej uniknąć korków. Będzie to dotyczyło najczęściej tych turystów, którzy chcą zobaczyć w ograniczonym czasie jak najwięcej wartych odhaczenia miejsc. Możemy podpowiedzieć, jaki środek transportu może sprawdzić się najlepiej w określonym przypadku.

Autobusy, tramwaje i metro

Najczęstszym wyborem bardzo wielu osób będzie komunikacja miejska. To całkiem zrozumiałe – Warszawa jest dobrze skomunikowanym ośrodkiem miejskim, szczególnie w porównaniu do innych metropolii. Najpopularniejszym środkiem komunikacji lokalnej w Warszawie jest bez wątpienia metro – zazwyczaj w pół godziny mamy szansę dotrzeć na drugi koniec Warszawy. Z drugiej strony ten środek transportu ma jedną zasadniczą wadę – metro w stolicy to zaledwie 2 linie, w efekcie po opuszczeniu go przeważnie będziemy musieli przesiąść się w tramwaj lub autobus. Jednak fakt pozostaje faktem, że dla połowy zwiedzających to właśnie ten konkretny środek transportu może być najodpowiedniejszy – znaczna część stacji umiejscowiono w najbliższym otoczeniu różnego rodzaju wartych odwiedzenia miejsc.

Taksówka Warszawa: warto z niej skorzystać?

Niemała cześć turystów może nadal zastanawiać się nad innym ciekawym rozwiązaniem, mianowicie wynajęciem taksówki. O ile nie jest to może najlepszy pomysł w przypadku szczególnie sporych odległości, o tyle jeśli przyjezdny chce jedynie w krótkim czasie i komfortowo przetransportować się do punktu będącego w niewielkiej odległości to taxi jest opcją wartą rozważenia. Koszt też może pozytywnie nas zaskoczyć – z powodu ogromnej konkurencji ceny naprawdę przestały razić.