CNC

Zdrowie

Zwykła opryszczka – jakimi sposobami sobie z nią poradzić

Najczęściej zmizerniały człowiek bądź taki, który posiada kontakty z osobą już zainfekowaną, zaczyna migiem trudzić się z wirusem będącym źródłem opryszczki. Wynik? Piekąca i zaczerwieniona wyprysk, najczęściej umiejscowiona na powierzchni naszych ust. Jak możesz sobie dawać radę z opryszczką?

Przygaszona odporność Twojego organizmu, a do tego nieprzestrzeganie normalnych reguł czystości prowadzą do tego, że nietrudno o powstanie opryszczki. Jej punktem wyjścia jest wirus opryszczki wargowej. Na starcie wokoło ust wystepuje coraz mocniej widoczna czerwona plamka, która zaczyna sprawiać nam kłopoty i ćmić. A potem wyłaniają się grudki napełnione płynem surowiczym, po czym dochodzi do ich pęknięcia, skutkiem czego wytwarza się skrzep.

Zastosowanie powszechnie użytkowych, farmaceutycznych przeciwśrodków na wirus opryszczki, jak na przykład antywirusowy lek Neosine, umożliwia dosyć prędko i efektywnie dać sobie radę z Herpes simplex. Konieczne jest niemniej na względzie, że jest to schorzenie o charakterze powracającym, dlatego też nie można pomijać zasad higieny osobistej, ale również o konsultacji medycznej, jeżeli opryszczka powraca coraz częściej, więcej niż pięć razy w roku, a na domiar złego formuje się nie tylko w sferze ust.

Z rzadziej pojawiającą się opryszczką, łatwo podołać też domowymi sposobami. Spektakularnie odnajdzie się melisa wykazująca działanie przeciwwirusowe a także antybakteryjne. Należy zastosować kompresy z melisy, ponieważ odnajdziewmy w niej taniny a także kwasy fenolowe pomogą Ci szybko ze zwalczaniem wirusa. Jednakie własności przejawia miód, który z dobrym skutkiem wycisza stan zapalny w zasięgu miejsca zajętego chorobą.

Bieg walki z wirusem przyspiesza aloes – trzeba rozkroić liść i miąższem przyłożyć go do purchla, a ponadto olejek z drzewa herbacianego, który koniecznie trzeba użyć i bełtać z kremem, dodając ledwie kilka kropelek, i tak sporządzony „kosmetyk” wsmarować w krostki.

Są to składniki, jakie są dostępne prawie w każdej kuchni, a i sprawdzenie ich, ażeby skuteczniej wziąć górę nad Herpes simplex i udynamicznić ponadto procesy gojenia, nie potrzeba korzystania ze żmudnych działań.