CNC

Dom

Domki działkowe

Bardzo wiele osób, które mieszkają na co dzień w mieście, marzy o szansie na ucieczkę choć na kilka godzin, natychmiast, bez zbędnego przygotowywania się. Doskonałym sposobem będzie bez wątpienia nabycie domku za granicami miasta, jednakże zwykle sporo nas to kosztuje, a jego konstrukcja wiąże się z olbrzymią ilością dogodnego czasu i pieniędzy. Z tego względu wspaniałą alternatywną nieruchomości rekreacyjnej są domki holenderskie.

Renoma tej opcji oprócz rozsądnej ceny i wyjątkowo szybkiej budowy ma źródło w mobilności – dzisiaj mieszkamy w jednym miejscu, a następnego dnia znaleźć się w innym. Definicja domu nie jest tak naprawdę oficjalnie zarejestrowana w budownictwie, a podłoże stworzenia podobnej możliwości pochodzi z Anglii – jednak na terytorium naszego kraju ów typ ruchomego lokum jest dostarczany z Holandii. Powodem stworzenia takiej alternatywy, jak domki holenderskie była potrzeba skonstruowania czegoś o jednakowym komforcie jaki oferuje typowy dom na działce, aczkolwiek oferujący możliwość podróżowania. Domek nie jest posadowiony na fundamentach, zatem nie jest wymagane pozwolenie na budowę – to tylko budownictwo tymczasowe. Na działce, na jakiej będziemy wypoczywać, możemy przebywać do 4 miesięcy. Po upływie tego czasu wystarczy trochę go przesunąć.

Zawsze możemy także powołać do życia opcję domu na fundamentach. Wtedy jednakże by taka nieruchomość powstała musimy posiadać stosowne pozwolenie. Przychodzą też ponadplanowe wydatki wynikające z wykupienia terenu. Istotnie istnieje też szansa korzystania z tego typu mobilnego domku zaledwie przez pewien czas – potem możemy zastąpić go stojącym w wybranym miejscu na stałe. Jak z łatwością możemy się przekonać, nabycie domku holenderskiego zapewnia nam elastyczność. Nie musimy wybierać pomiędzy różnymi hotelami, tylko zadecydować o luksusie i stylu przestrzeni, która będzie towarzyszyła nam każdego dnia.