CNC

Zdrowie

Przeziębienie u dzieci – jak sobie z nim radzić?

Co roku każdy z nas jest wiosną czy jesienią narażony na wszechobecne infekcje. Jest to niebezpieczne zwłaszcza dla maluchów, które spędzając codziennie czas w placówkach edukacyjnych, w zastraszającym tempie dzielą się wszelkimi chorobami.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani, jak pomóc swojemu dziecku, powinniśmy spróbować inhalacji. W wielu sklepach nabędziemy dziś bez problemu specjalistyczny inhalator, który sprawdzi się doskonale także w domowych warunkach. Na naszą uwagę zasługuje inhalator Philips, który dostępny jest w wyjątkowej odsłonie dla najmłodszych. Podobna aparatura stanowi sprawdzone zastępstwo dla różnego rodzaju syropów na kaszel. Inhalator Philips zaprojektowany z myślą o dzieciach wyróżnia się nie tylko najodpowiedniejszymi parametrami, ale również atrakcyjnym designem.

Wszelkie wątpliwości na temat leczenia dziecka z pewnością rozwiąże pediatra, szczególnie jeżeli zmagamy się z chorobą bardzo małego dziecka. Bywa jednak, że wcale nie jest to konieczne. Żeby ulżyć przeziębionemu malcowi i przezwyciężyć wirusy, które za tym wszystkim stoją, możemy wypróbować sprawdzone domowe sposoby. Nie zapominajmy o tym, że antybiotyk może niekiedy jedynie osłabić organizm zmagający się z chorobą.

W przypadku przeziębienia należy w pierwszej kolejności likwidować objawy, które najpewniej znikną już w ciągu kilku dni. Aby zaobserwować szybką poprawę, możemy podawać swojemu maleństwu preparaty dostępne bez recepty, takie jak np. syropy, oczywiście zwracając uwagę na to, czy cierpi ono na kaszel suchy, czy też mokry. Znaczącym etapem jest na pewno zbicie gorączki, która często pojawia się przy tego rodzaju infekcjach.